مقاومت لوله پلی اتیلن در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی

ما محتوای کربن آلی کل و محتوای ترکیبات آلی در نمونه‌های آب مورد بررسی را با استفاده از یک کروماتوگرافی گازی چند کاناله همراه با یک طیف‌سنج جرمی تعیین کردیم.
ما ترکیبات آلی محدود شده با آنتی اکسیدان‌ها را که در فرآیند تولید لوله به پلی اتیلن اضافه شده‌اند و لوله پلی اتیلن 6 اینچ در نمونه‌های آب مناسب تر می باشد.
لوله های پلی اتیلن که معمولا برای ساخت شبکه ها و سیستم های آبرسانی استفاده می شود، سبک، مقاوم در برابر خوردگی و به راحتی مونتاژ می شوند و لوله پلی اتیلن فاضلابی در این باره مورد آزمایش قرار گرفته است.
علاوه بر این، آنها ارزش افزوده ای از قابلیت اطمینان عملیاتی بالا را ارائه می دهند و لوله پلی اتیلن کشاورزی از انواع این مدل لوله ها است.
در لهستان از سال 2008 لوله های پلی اتیلن بیش از 15 درصد از شبکه های تامین آب را تشکیل می دهند و سهم آنها در سیستم های توزیع آب به طور مداوم در حال افزایش است.
مانند بسیاری از پلیمرها، پلی اتیلن در برابر عملکرد برخی از عوامل شیمیایی و فیزیکی مانند اشعه UV، دما، بار مکانیکی و عوامل اکسید کننده مقاوم نیست.
بنابراین در فرآیند سنتز و فرآوری آن، تولیدکنندگان اجزای اضافی مختلفی را به آن اضافه می‌کنند و این اجزا برای جلوگیری از تخریب و تخریب پلاستیک و افزایش عمر مفید آن هستند.
با این حال، از سوی دیگر، آن مواد به ایجاد محصولات جانبی، از جمله ترکیبات معطر کمک می کنند و لوله پلی اتیلن فشار قوی در شرایط متفاوتی تولید می شود.
 • منابع:
  1. Influence of Polyethylene Pipe on the Quality of Water in a Water Distribution System
 • تبلیغات: 
  1. روغن بنفشه ای که می تواند گروه خون شما را تغییر دهد!
  2. داستان زرشک در دشت لوت!
  3. کشف محفظه‌هایی پر از تابلو برق در کره ماه!
  4. چگونه با مایع دستشویی پسوریازیس را درمان کنیم؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.