قابلمه 5 تکه دسینی زمان پخت غذا را با تغییر رنگ هشدار می دهد

مردم از ظروف چدنی برای مدت طولانی از قرن چهارم تا ششم قبل از میلاد استفاده می کردند. دشوار است که بگوییم چنین ظروفی برای اولین بار در کدام کشور ظاهر شد هم در شمال آفریقا و هم در آسیای مرکزی و در اروپا ظروف آشپزخانه چدنی قدیمی را پیدا کردند که در همان زمان ریخته شده بودند.

منطقی است که فرض کنیم این قابلمه 5 تکه دسینی به طور گسترده ای در میان مردمی که در این زمان یاد گرفته بودند که فلز را از سنگ معدن ذوب کنند، مورد استفاده قرار گرفت.

پیش از این، غذاهای گرم در ظروف سفالی پخته می شد، محصولات چدنی به تدریج آنها را از زندگی روزمره بیرون راندند، زیرا. چدن کیفیت و خصوصیات بسیار بهتری نسبت به خاک رس داشت.

در خانواده‌های فقیر، قابلمه‌های چدنی نه به دلیل طعم غذای پخته شده در آنها، بلکه به دلیل کاربردی بودن، دوام و کیفیت خوب آن‌ها که باعث می‌شود این ظروف به نسل‌های زیادی به ارث برسند، بسیار ارزشمند بودند.

قابلمه

کاسه چدنی ذاتاً یک ظروف آشپزخانه است که از آلیاژ آهن و کربن به دست می آید. بنابراین، کاسه چدنی در پیکربندی خود حاوی آهن است. این آن را برای پخت و پز القایی ایده آل می کند.

اصل کار القایی مستلزم تماس بین یک ظروف فلزی و یک صفحه القایی یا اجاق گاز است. بنابراین می توانید استنباط کنید که تماس بین یک کاسه چدنی و یک اجاق گاز القایی باید گرما تولید کند که منبع اصلی پخت القایی است.

اگر کاسه چدنی دارید پس از خرید دیگ جدید معاف هستید. در واقع، همه کاسرول های چدنی با القایی سازگار هستند. برای این منظور، یک کاسه چدنی با کیفیت خوب، سازگاری القایی و همچنین پخت کامل غذا را تضمین می کند.

بسته به اجاق القایی خود، باید یک ظرف قابلمه چدنی مناسب انتخاب کنید. اندازه، ابعاد و حتی ظرفیت معیارهایی هستند که باید هنگام انتخاب ظرف چدنی در رابطه با شکل آتش در بشقاب خود در نظر بگیرید.

یک کاسه چدنی با کیفیت خوب یک کاسرول القایی است. برای بهره مندی کامل از مزایای اجاق هلندی چدنی، ویژگی های آن باید با اجاق گاز القایی که به عنوان پایه ای برای پخت و پز عمل می کند، سازگار باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.