غلظت الکترولیت و ماهیت کاتیون های موجود در خاک رس

تورم کانی رسی به نوع کانی رسی، غلظت الکترولیت و ماهیت لباس چرم دخترانه کاتیون های موجود در محلول بستگی دارد. مکانیسم تورم را می توان به فرآیندهای مکانیکی و فیزیکوشیمیایی تقسیم کرد.

از طریق دیاژنز دفنی، لایه‌های منبسط‌ پذیر در ساختار کانی رسی حذف می‌شوند، به طوری که می‌توان انتظار داشت که تورم بین لایه‌ای و درون لایه انواع کانی‌های رسی قابل انبساط در سنگ‌های قدیمی‌تر از سنگ‌های جوان‌تر به حداقل برسد.

تورم مکانیکی در پاسخ به تخلیه تنش الاستیک و وابسته به زمان اتفاق می‌افتد که می‌تواند توسط انسان در حفاری‌های حفاری و یا توسط طبیعت در بالا بردن تکتونیکی و فرسایش ایجاد شود.

زیرا رس آزاد است که در تعبیر خواب تخمه آفتابگردان جهت عمودی منبسط شود اما نه در جهت افقی، از طرف دیگر، تورم فیزیکوشیمیایی تحت تأثیر تنش مؤثر ذاتی است.

خاک

که نابرابری اندازه بین حفره‌های بزرگ‌تر بین سنگدانه‌ها و حفره‌های کوچک‌تر درون سنگدانه‌ها در حوزه‌های معدنی رسی و بین خود کانی‌های رسی، همه آن نیروهایی که در یک خاک رس وجود دارند، کنترل می‌کند.

سیستم الکترولیت در معرض تخلیه پس از ورود آب به سیستم در پاسخ به علت مکانیکی است.

به عنوان ماده جاذب، سه راه وجود دارد که کانی‌های رسی و کانی‌های مبتنی بر رسیدن به خاک سفت در دفینه می‌توانند قدرت جذب غیرکووالانسی را روی مولکول‌های مختلف از حالت مایع تا گاز اعمال کنند.

اول، جذب فیزیکی: جذب غیر یونی بر روی سطوح مواد ریز تقسیم شده وجود دارد.

ثانیاً جذب تبادل یونی از طریق تعامل رب انار و تبادل الکترواستاتیک، و در نهایت، گنجاندن مولکول های کوچک در منافذ یا حفره ها، و حذف جزئی یا کامل مولکول های بزرگتر توسط آن حفره ها از طریق عمل جذب زئولیتی.

 • منابع:
  1. Environmental characteristics of clay and clay-based minerals
 • تبلیغات: 
  1. میمونی با خوردن کرم از موهای زائد خود خداحافظی کرد!
  2. از این نوع چرم برای تله گذاری در زمان جنگ استفاده می کردند!!
  3. ۲۳ پیشنهاد افراد ثروتمند جهان برای پولدار شدن
  4. با تخمه یک سوپ خوشمزه درست کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.