سمی بودن گل ژیپسوفیلا موجب مرگ دختری در جشن عروسی ای شد

Gypsophila paniculata یا معمولاً gypsophila یک گیاه چند ساله است که هر ساله دوباره گل می دهد که به راحتی در خاک های معمولی و با زهکشی خوب و با قرار گرفتن در معرض آفتاب خوب کشت می شود.

رایج ترین نامی که این گل ژیپسوفیلا را با آن می شناسند، حجاب عروس یا گل مه یا گل گچی است که به دلیل لطافت و تن رنگی گل های آن است. ژیپسوفیلا گیاهی است با ارتفاع متوسط ​​کم و ظاهری ظریف که از خانواده ژیسوفیلاسه بومی اروپا، آمریکا و آسیا می باشد.

گیاهی است چند ساله که به صورت یکساله می روید که از ساقه های بلند، نازک و پرشاخه تشکیل شده است که حداکثر ارتفاع آن به 1 متر و حداقل 8-10 سانتی متر می رسد.

برگها نیزه ای شکل و نازک به رنگ سبز نقره ای است. گل های آن به رنگ سفید، صورتی یا قرمز زیاد است و گلدهی این گیاه را بسیار زینتی می کند. گلدهی از بهار شروع می شود و مدت زیادی طول می کشد، گاهی اوقات می توان آن را در اواخر تابستان تکرار کرد.

گل

هشدار: گل ها و ساقه گیاه گیپسوفیلا سمی است و در صورت بلعیدن می تواند باعث تحریک شدید مجرای روده شود. گونه های زیادی از گونه Gypsophila وجود دارد که نشان دهنده تفاوت در اندازه، شاخ و برگ یا گل است. رایج ترین آنها عبارتند از:

  • Aretioides که دارای گلهای صورتی سفید یا پاستلی است که در ماه ژوئن شکوفا می شود.
  • Briquetiana، که در ماه ژوئن با گل های بزرگ، سفید یا صورتی کم رنگ با رنگ بنفش گل می دهد.
  • Fastigiata Silverstar گل های زیبای سفید، معطر و ستاره ای شکل را بین ماه های جولای و آگوست ارائه می دهد.
  • مورالیس که دارای برگ های سبز روشن و گل های صورتی پاستلی است.
  • کوتوله، با گل های صورتی زیبا و ظریف که بر روی ساقه های بسیار کوتاه، بین ماه های می و ژوئن ظاهر می شود.
  • پاسیفیکا که در تابستان با گل های سفید یا صورتی شکوفا می شود. این گیاه بلندترین است، 90-120 سانتی متر.
  • Paniculata Bristol Fairy: با ساقه های باریک، برگ های نازک و گل های سفید دوتایی که در تابستان شکوفا می شوند مشخص می شود. این گونه اغلب برای ساخت دسته گل عروس یا گل آرایی عروسی استفاده می شود.
  • Paniculata Fairy Perfect که گلدهی آن از گلهای صورتی دوتایی به شکل ابرهای فشرده تشکیل شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.