روشن کردن پریز برق روکار بارانی موجب گرم شدن هوای محیط اطراف در زمستان می شود

اگر خانه قدیمی دارید، در برخی مواقع باید به به روز رسانی های مورد نیاز پریز برق روکار بارانی توجه کنید. مهمتر از همه جابجایی از پریز 2 شاخه به GFCI یا سایر پریزهای 3 شاخه قابل اعتماد است.

تا زمانی که سوئیچ را انجام ندهید، سیم‌کشی ممکن است از هم جدا شود، وسایل پریز ممکن است شل شوند و خطرات دیگر ممکن است باعث جرقه‌های الکتریکی شوند.
آب، دور نگه دارید! – این ممکن است کاملاً واضح به نظر برسد، اما آب در خروجی یک خطر جرقه بسیار خطرناک ایجاد می کند. هر زمان که آب در مجاورت پریز برق قرار گرفت احتیاط کنید.
پریزها می توانند در صورت قطع اتصال جرقه بزنند، به مشکلات اتصال کوتاه توجه کنید.
تعمیر پریز معیوب می تواند باعث سردرد و خطرات اضافی برای جرقه الکتریکی شود. اطمینان حاصل کنید که تعمیر با ایمنی به عنوان اولویت اصلی شما انجام می شود.

پریز
سایر خطرات رایج پریز برق که شایسته توجه است. در بیشتر موارد زیر، باید با یک برقکار برای کمک مشورت کنید. فراتر از یک پریز جرقه، ملاحظات متعددی برای پریزهای برق وجود دارد. در اینجا مهم‌ترین عوامل آتش‌سوزی و خرابی‌های الکتریکی آمده است:

وقتی متوجه علائم سیاه یا قهوه ای روی پریز برق می شوید یا بوی سوختگی را استشمام می کنید، نشانه بدی است و معمولاً به معنی سوختگی پریز برق است. برق خود را فوراً در قطع کننده مدار قطع کنید، سپس با یک برقکار آموزش دیده تماس بگیرید.

صدای ترکیدن پریز برق – صدای ترکیدن یا ترقه که از پریز برق می آید یکی دیگر از خطرات آتش سوزی قابل توجه است. شما معمولاً یک جرقه الکتریکی می شنوید. حتی اگر صدایی مداوم نباشد، باز هم نشانه خوبی نیست. این را خیلی جدی بگیرید، برق را قطع کنید و با یک برقکار تماس بگیرید.

صدای وزوز که می شنوید معمولاً به این معنی است که اتصال قطع شده است یا ممکن است پریز خراب شده باشد. اگر یک برقکار آموزش دیده هستید، ممکن است صفحه دیوار را بردارید و سعی کنید اتصالات خروجی را محکم کنید. اما اغلب اوقات شما نیاز به تعمیر یا تعویض پریز دارید تا دوباره با خیال راحت کار کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.