خرید یک بلوز شلوار مخمل دخترانه که بازار بزرگ تهران را از سوختن در آتش نجات داد

در گذشته بلوزها معمولاً از پارچه‌های سبک مانند ابریشم یا پارچه‌های نخی نازک تشکیل شده‌اند، تا اوایل دهه 1990 اغلب از الیاف مصنوعی با ریزش نرم ساخته می‌شوند.

گاهی اوقات آنها را با زواید، گلدوزی یا حلقه تزئین می کنند. کلاسیک بلوز شلوار مخمل دخترانه ، بلوز پیراهن سفید است. در اینجا امکانات ترکیب به ویژه متنوع است. بیل باز، پیتر پان، یقه عقب و ریور یکی دیگر از انواع رایج بلوزهای کلاسیک زنانه است.

بلوزها اغلب از پارچه نخی یا ابریشمی ساخته می شوند و ممکن است دارای یقه و آستین باشند یا نباشند. آنها معمولاً بیشتر از تاپ های بافتنی ساده طراحی شده اند و ممکن است حاوی جزئیات زنانه مانند روفله، کراوات یا پاپیون نرم در گردن یا تزئینات گلدوزی شده باشند.

خیاطی تناسب بیشتری با شکل لباس پوشنده فراهم می کند. این امر با دوختن ویژگی هایی مانند درزهای پرنسس یا تیر زدن در کمر و/یا سینه به دست می آید.

بلوز

بلوزها معمولاً دارای دکمه هایی برعکس از پیراهن های مردانه هستند. یعنی دکمه‌ها معمولاً در سمت چپ و سوراخ‌های دکمه‌ها در سمت راست قرار دارند. دلایل این امر نامشخص است و چندین نظریه بدون شواهد قطعی وجود دارد.

برخی معتقدند این رسم توسط لباسشویی ها معرفی شده است تا بتوانند پیراهن های زنانه و مردانه را تشخیص دهند.

یک نظریه ادعا می کند که این سنت در قرون وسطی به وجود آمد که یکی از روش های تجلی ثروت با تعداد دکمه هایی بود که فرد می پوشید.

دیگر اینکه طرح اولیه بر اساس زره بود که طوری طراحی شده بود که حریف راست دست سلاح خود را در درز نگیرد و پاره نکند و شخص بتواند با دست راست خود اسلحه ای بکشد بدون اینکه آن را در شلوار بگیرد.

خدمتکاران زن وظیفه بستن دکمه های لباس معشوقه خود را بر عهده داشتند. آن‌ها از تلاش برای برخورد با دکمه‌هایی که از دید آن‌ها به سمت عقب بودند خسته شده‌اند و به همین دلیل هنگام ساخت یا تعمیر آن‌ها شروع به تغییر مکان کردند.

دلیل احتمالی دیگر این است که مردان می توانند به راحتی بلوزها را باز کنند زیرا از جلو دکمه ها در همان سمت پیراهن مردانه قرار دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.