با برنج چمپا شمال دیگر نگران لاغری خود نباشید

تقریباً هر فرهنگ در جهان ترکیبی از غلات و حبوبات را مصرف می کند زیرا این ترکیب یک نیروگاه تغذیه است. غلات و حبوبات با هم یک پروتئین کامل به شما می دهند، به خصوص در غیاب گوشت فراوان.

انواع غلات از جمله جو، گندم، چاودار، جو، سورگوم، برنج وحشی، کینوا و تف وجود دارند که به عنوان سوخت برای بدن انسان عمل می کنند. ما بر روی برنج و تکنیک های پخت برنج تمرکز می کنیم.

برنج چمپا شمال در طول های مختلف در مقایسه با عرض وجود دارد. به عنوان مثال، در ایالات متحده، به نظر می رسد که ما برنج دانه بلند را دوست داریم، که تمایل به پختن شل و کرکی دارد. در شرق مدیترانه از برنج با دانه متوسط استفاده می شود که طول آن حدود سه برابر پهنای آن است.

این برنج کمتر پف می کند و کمی چسبنده می شود مگر اینکه به درستی با آن کار کنید. باید آن را بشویید تا نشاسته سطحی از بین برود.

سپس در روغن داغ خشک شود تا هر دانه یک پوشش مناسب از نشاسته ژلاتینه شده در خارج و یک پوشش روغنی داشته باشد که هر دانه را از آن متمایز کند.

طول برنج دانه کوتاه حدود دو برابر پهنای آن است و چسبناک می پزد. بسیاری از فرهنگ ها از این کیفیت چسبنده سرمایه گذاری می کنند.

به عنوان مثال، سوشی به دلیل این چسبندگی به هم چسبیده است و این برنج معمولاً برای خوردن با چاپستیک مناسب است. ریزوتو ایتالیایی بافت خامه‌ای و طعمی خاص خود را از همین برنج دانه کوتاه می‌گیرد.

برنج دانه کوتاه نوعی برنج است که در تهیه سوشی و ریزوتو استفاده می شود. طول برنج دانه کوتاه حدود دو برابر چربی آن است. وقتی پخته می شود، نشاسته بسیار چسبناک می شود.

برنج با دانه متوسط تقریباً سه برابر چربی آن است و وقتی پخته می شود به طور قابل توجهی چسبندگی آن نسبت به برنج دانه کوتاه کمتر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.