انگور عسگری بدون هسته در آسمان رشد کرد

مواد شیمیایی گیاهی موجود در انگور عسگری بدون هسته ممکن است از بیماری های چشمی محافظت کند در یک مطالعه، از سلول های شبکیه انسان در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند همچنین ممکن است به محافظت در برابر گلوکوم، آب مروارید و بیماری چشم دیابتی کمک کند.

علاوه بر این، انگور حاوی آنتی اکسیدان های لوتئین و زآگزانتین است چندین مطالعه نشان داده اند که این ترکیبات به محافظت از چشم در برابر آسیب نور آبی کمک می کنند حفظه، توجه و خلق و خو را بهبود می بخشد خوردن انگور می تواند برای مغز شما مفید باشد در یک مطالعه 12 هفته ای  نشان میدهد.

مصرف 250 میلی گرم مکمل انگور در روز به طور قابل توجهی عملکرد شرکت کنندگان را در آزمون شناختی که توجه، حافظه و گفتار را اندازه گیری می کند بهبود بخشید مطالعه دیگری روی جوانان سالم نشان داد که نوشیدن حدود 230 میلی لیتر آب انگور هم سرعت مهارت های مرتبط با حافظه و هم خلق و خوی آنها را 20 دقیقه پس از نوشیدن بهبود می بخشد .

از باکتری ها، ویروس ها و عفونت های قارچی محافظت می کند نشان داده شده است که ترکیبات متعدد موجود در انگور در برابر عفونت های باکتریایی و ویروسی محافظت می کند و با آن مبارزه می کند.

انگور

انگور منبع خوبی از ویتامین C است که به دلیل اثرات مفید آن بر سیستم ایمنی بدن شناخته شده است بر اساس مطالعات لوله آزمایش ، ترکیبات موجود در انگور گسترش ویروس تبخال، آبله مرغان و عفونت های مخمری را متوقف کرده است رسوراترول همچنین ممکن است از بیماری های ناشی از غذا محافظت کند .

پیری را کند می کند نشان داده شده است که رسوراترول طول عمر را در گونه های مختلف جانوری افزایش می دهد. این ترکیب خانواده ای از پروتئین ها به نام سیرتوئین ها را تحریک می کند که با طول عمر مرتبط هستند.

8از بیماری های مزمن جلوگیری می کند التهاب مزمن نقش کلیدی در ایجاد بیماری‌های مزمن مانند سرطان، بیماری قلبی، دیابت، آرتریت و بیماری‌های خودایمنی دارد.

رسوراترول ممکن است خطر ابتلا به بیماری های مزمن را به دلیل خواص ضد التهابی قوی کاهش دهد.اما برای افراد سالم، انگور فواید بسیار ارزشمندی دارد. انگور را به راحتی می توان در رژیم غذایی خود گنجاند، زیرا می توان آن را به صورت تازه مصرغ کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.