از کار افتادن لامپ زنون h3 موجب جلوگیری از پرت شدن دختری از روی پل شد

در گذشته، رانندگان مجبور بودند به چراغ‌های هالوژنی بسنده کنند، اما امروزه فناوری‌های مختلف روشنایی وجود دارد.

از این نظر، لامپ زنون h3  و LED با برخی از ویژگی‌های برجسته‌شان، از محبوب‌ترین نوع چراغ‌های جلو توسط رانندگان هستند. اگر می‌پرسید چراغ‌های جلوی LED چگونه کار می‌کنند یا چه تفاوتی بین چراغ‌های جلو زنون و چراغ‌های جلو LED وجود دارد، همه اینها در این مقاله آمده است.

تکنولوژی LED که به معنای دیود ساطع کننده نور است، اساساً به عنوان یک عنصر مدار ساطع کننده نور با فرم نیمه هادی تعریف می شود. ال‌ای‌دی‌ها که در مقایسه با سایر جایگزین‌های روشنایی فناوری نسبتاً جدیدی هستند، در ابتدای تولید فقط در چراغ‌های نشانگر وسایل الکترونیکی استفاده می‌شدند.

این فناوری که با گذشت زمان توسعه یافته است، در بسیاری از نقاط به خصوص در نورپردازی محیط و تلویزیون ها استفاده می شود. یکی از کاربردهای متداول چراغ های ال ای دی، خودروها است.

ال ای دی هایی که به عنوان لامپ چراغ جلو استفاده می شوند دارای ویژگی های زیادی هستند که آنها را از لامپ های هالوژن و زنون متمایز می کند.

چراغ

چراغ های جلو LED چه ویژگی هایی دارند؟ فناوری روشنایی LED، که به طور فزاینده ای در خودروها رایج می شود، دارای ویژگی های بسیاری است:

برخلاف لامپ های هالوژن که نور زرد تولید می کنند، لامپ های LED که نور سفید تولید می کنند انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند. این به معنای مصرف سوخت کمتر و آلایندگی کمتر برای خودروها است.

این یک واقعیت شناخته شده است که LED ها نسبت به هالوژن و زنون عمر طولانی تری دارند. از آنجایی که لامپ های LED مانند هالوژن فیلامنتی ندارند، معمولاً عمری مشابه با خودروها دارند که خطر انفجار ندارند.

LED ها نورهای خطی تولید می کنند که می توانند به جای نور پراکنده هدایت شوند. این به سازندگان خودرو اجازه می دهد تا فناوری های هوشمند را با استفاده از LED تولید کنند.

به عنوان مثال، در برخی از خودروهای رده بالا، چراغ‌های LED با سنسور می‌توانند خودروی مقابل را در حالی که نور بالا روشن است، تشخیص دهند و با تشخیص آن، پرتوهای نور را هدایت کنند. به این ترتیب رانندگان می توانند همیشه چراغ های بلند خود را روشن بگذارند.
چراغ های جلو LED چگونه کار می کنند؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.